Intrum palieka Baltijos šalių rinkas. Aktiva finansinė grupė įgyja Baltijos šalių įmones 

Daugiau informacijos > 

7 patarimai, kaip susigrąžinti skolas verslui

Tvaraus verslo pagrindas - gauti užmokestį už prekes ir paslaugas. Intrum tiesia kelią į tvarią ekonomiką padėdama savo klientams laiku gauti mokėjimus.

Vėluojantys mokėjimai gali lemti darbuotojų mažinimą, likvidumo problemas ir bankrotą. Tam tikrais atvejais vadovams ir direktoriams gali grėsti net asmeninė atsakomybė. Todėl svarbu, kad skolų išieškojimas taptų prioritetu - ir ne tik krizės metu.

Realybė yra tokia, kad tik nedaugelis įmonių gali išvengti beviltiškų skolų, tačiau prevencija visada geriau nei gydymas. Nesvarbu, didelė ar maža yra jūsų įmonė, turėtumėte nustatyti  priemones, kad sumažintumėte pradelstų skolų riziką. Tai padidins veiksmingų skolų išieškojimo tikimybę. Tai taip pat prisidės prie galutinių įmonės rezultatų, nes bus išvengta išlaidų, laiko ir rūpesčių, susijusių su vėluojančių mokėjimų persekiojimu.

Štai septyni dalykai, kuriuos galite padaryti, kad mokėjimai būtų sklandesni:

Būkite pasirengę derėtis dėl skolos

Būdami lankstūs ir realistiški, galite išvengti ginčų ir padidinti tikimybę, kad jums bus sumokėta. Jei reikia, galima sudaryti vėluojančių mokėjimų schemą arba mokėjimo dalimis planą. Niekada nepamirškite sekti mokėjimo terminų.

Tvarkykite dokumentaciją

Visa komunikacija - tiek raštu, tiek žodžiu - dėl pretenzijų ir mokėjimo prašymų turi būti aiški, tiksli ir išsami. Svarbu, kad galėtumėte pateikti reikiamus dokumentus tuo atveju, jei byla būtų perduota skolų išieškojimui arba atsidurtų teisme.

Mokykitės iš savo klaidų

Venkite daryti tas pačias klaidas du kartus ir atkreipkite dėmesį į teisines pardavimo sąlygas. Atlikite praktinius patobulinimus, pavyzdžiui, reikalaukite nedelsiant sumokėti, naudokite kreditingumo patikrinimus ir nuolat iš naujo vertinkite atsiskaitymo procesą.

Anksti kreipkitės profesionalios pagalbos

Jei laiškai ir skambučiai telefonu nepadeda atgauti skolos, turėtumėte kuo anksčiau kreiptis į profesionalų kredito valdymo partnerį. Skolų išieškojimo agentūra specializuojasi mokėjimų tendencijų ir skolų išieškojimo procesų srityje, todėl dažniausiai mokėjimą gausite greičiau. Tai atlaisvina jūsų rankas ir leidžia sutelkti dėmesį į pagrindinę veiklą.

Visada laikykitės įstatymų

Įsitikinkite, kad laikotės teisinių reikalavimų dėl priminimo ir skolų išieškojimo proceso, pavyzdžiui, dėl terminų, išlaidų ir mokesčių.

Niekada nepriimkite to asmeniškai

Grasinimai ir gąsdinimai yra neteisėti ir už juos gali būti iškelta baudžiamoji byla. Neleiskite emocijoms trukdyti. Dirbant su žmonėmis konstruktyviai, labiau tikėtina, kad atgausite pinigus.

Realiai įvertinkite mokėtiną sumą

Specialistų, pavyzdžiui, teisininkų, paslaugų išlaidos dažnai yra neproporcingos skolos sumai. Užuot kreipusis tiesiogiai į teismą, gali būti finansiškai naudingiau pirmiausia bandyti atgauti mokėjimą ikiteisminiu skolos išieškojimo procesu.