Intrum palieka Baltijos šalių rinkas. Aktiva finansinė grupė įgyja Baltijos šalių įmones 

Daugiau informacijos > 

Infliacija ir tvari ekonomika – netikėti sąjungininkai?

Infliacija ir tvari ekonomika – netikėti sąjungininkai?

Pastarojo meto ekonominiai sunkumai paveikė vartotojų galimybę rinktis tvaresnius produktus ir paslaugas. Atrodo, kad infliacija tvarumą veikia tik neigiamai, tačiau ne viskas yra taip kaip atrodo.

Įtemptos ekonomikos simptomai

22% Lietuvos vartotojų teigia, kad per ateinančius 12 mėnesių jiems gali neužtekti pinigų apmokėti bent vieną sąskaitą. 17% sako, kad per paskutinius 12 mėnesių jau yra praleidę apmokėjimą, 35% dėl to, jog nepakako lėšų. Tokius duomenis atskleidė Europos vartotojų mokėjimo ataskaita 2022.

Norėdami taupyti daugelis atsisako nebūtinų pirkinių ir paslaugų, pavyzdžiui, dovanų artimiesiems, apsilankymų restoranuose, prenumeratų. Brangesni prekių ženklai keičiami apsipirkimu pigesnių prekių parduotuvėse.

Poveikis tvarumui

63% lietuvių pripažįsta, jog norėtų pirkti tvaresnes prekes ir paslaugas, bet dėl didėjančių gyvenimo išlaidų tą daryti sunku. 58% pripažįsta, kad dėl infliacijos jie mažiau linkę mokėti brangiau už tvarias prekes.

Neigiamas infliacijos poveikis akivaizdus, tačiau ar gali infliacija ir tvari ekonomika tapti sąjungininkais? Tam tikra prasme... taip.

Kelias į tvaresnį gyvenimą

Ekonominiu sunkmečiu verslus, kaip ir vartotojus, gali gundyti atsisakyti tvarių sprendimų ir taip sumažinti išlaidas. Vis dėlto, labai dažnai sudėtingos finansinės situacijos veikia kaip katalizatorius inovacijoms, kurios gali padėti taupyti sąnaudas ir aplinką bei sudaryti sąlygas mažesnėms kainoms.

Tokios alternatyvos verslui gali būti senų gaminių likučių perdirbimas, veiklos efektyvinimas, nuotekų vandens naudojimas šildymui ar vėsinimui, perdirbtų medžiagų įtraukimas į gamybą ir įpakavimo mažinimas.

Esant sudėtingoms ekonominėms sąlygoms, pirkėjai vertins ir mokėjimo dalimis galimybę bei skaidrumą dėl produktų gamybos kainos ir sąnaudų.

Noras pirkti tvaresnius produktus neblėsta

Nors ekonominė situacija verčia mažinti išlaidas, vartotojai nori priimti kuo tvaresnius sprendimus. 53% lietuvių sako, kad nepirktų iš įmonės, jei žinotų, jog ši kenkia aplinkai.

Visgi, į tvarumo sąvoką įeina daugiau nei aplinkos apsauga. 39% lietuvių sako, kad naudoja savo kaip pirkėjo įtaką siekiant paskatinti teigiamus socialinius pokyčius (pirkti iš įmonių, kurie turi griežtus etikos standartus). 56% teigia, kad nustotų pirkti įmonės paslaugas ar produkciją, jei sužinotų, jog jie diskriminuoja socialiniu ar etniniu pagrindu.

Dirbdami skolų išieškojimo srityje tikime, kad tvarus požiūris yra įmanomas ir mūsų srityje. Tvirtai, bet etiškai ir su atjauta tvarkyti skolas yra tvarumo forma, padedanti žmonėms atsikratyti skolų ir susigrąžinti savo finansų kontrolę.

Užsitikrinkite nenutrūkstamą pinigų srautą, išsaugokite santykius su klientais jų skolas patikint mums. Sužinokite daugiau