Paskelbta naujausia 2021 m. „European Payment Report“. Daugiau skaitykite čia >>>

PVM paslauga

Kiekvienais metais Europos Sąjungos įmonės nepasinaudoja galimybe pareikalauti grąžinti apie 20 milijardų eurų vertės pridėtinės vertės mokesčio (PVM)

Dėmesio!

Informuojame, kad nuo 2019 m. spalio 1 d. Suomijos bendrovės „Intrum Oy“ teiktos PVM grąžinimo paslaugos įgaliotasis atstovas Lietuvoje bus UAB „Intrum Lietuva“, įmonės kodas 304615887.

Jei norite gauti daugiau informacijos, rašykite e. paštu VAT.lt@Intrum.com arba skambinkite telefonu +370 694 42569.

PVM paslauga

Kiekvienais metais Europos Sąjungos įmonės nepasinaudoja galimybe pareikalauti grąžinti apie 20 milijardų eurų vertės pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Daugelyje šalių komercinei veiklai vykdyti gali būti reikalinga registruotis PVM mokėtoju. „Intrum“ grupė turi 30 metų patirties teikiant pridėtinės vertės mokesčio paslaugas. Galime būti Jūsų užsakomojo PVM grąžinimo partneris ir įvykdyti PVM grąžinimo procesą nuo pradžios iki pabaigos, dirbdami įvairiomis kalbomis ir atsižvelgdami į skirtingus reikalavimus ir taisykles. Kiekvienais metais savo klientams sugrąžiname dešimtis milijonų eurų.

  • Mūsų ekspertų komanda padės sutaupyti laiko ir pinigų, veiksmingai išspręs Jūsų problemas.
  • Užsakomoji PVM sugrąžinimo paslauga paspartina pinigų srautus.
  • Teikiame PVM mokėtojo registravimo ir atitikties PVM teisės aktams užtikrinimo paslaugas daugiau nei 20 Europos šalių.

Užsienio PVM susigrąžinimas

Ar žinojote, kad įmonės gali susigrąžinti sumokėtą PVM už pirkinius, įsigytus užsienyje?

Įmonės, kurios yra PVM mokėtojos, turi teisę reikalauti grąžinti PVM už pirkinius iš kitų ES valstybių, taip pat iš Islandijos, Lichtenšteino, Kanados, Norvegijos, Monako ir Šveicarijos.

Dažniausios įmonių išlaidos yra: apgyvendinimas, maitinimas, vidaus transportas (pavyzdžiui, taksi), degalų išlaidos, automobilių nuoma, parodų išlaidos, dalyvavimas kursuose, mokymuose ir seminaruose. PVM taip pat galima susigrąžinti už pašto, telefono ir interneto išlaidas.

Padėsime Jums visais PVM grąžinimo klausimais. Esame susipažinę su įvairių šalių PVM įstatymais ir galime suteikti visas paslaugas – nuo dokumentų surinkimo iki paraiškos parengimo ir pateikimo, kad galėtumėte sutelkti dėmesį į savo pagrindinę veiklą.

Naudodamiesi „Intrum“ užsakomosiomis užsienio PVM grąžinimo paslaugomis, lėšas susigrąžinsite greičiau ir su mažesnėmis administravimo sąnaudomis. Tai pinigai, kurie laukia, kol bus sugrąžinti, o „Intrum“ gali Jums padėti tai padaryti.

Mokymai apie PVM

„Intrum“ PVM tarnyba specializuojasi teikiant tarptautines ir vietines konsultacijas PVM klausimais ir užsienio PVM grąžinimo klausimais. Rudenį ir pavasarį rengiame mokymus įvairiomis su PVM susijusiomis temomis. Galime priderinti mokymus prie konkrečių Jūsų įmonės poreikių ir atvykti pas jus individualiai.

Tarptautinis konsultavimas PVM klausimais

Tarptautinėje rinkoje veikiančioms įmonėms tenka susidurti su sudėtingais kitų šalių reikalavimais ir įstatymais. Mūsų specialistai stebi PVM įstatymo pakeitimus, todėl visada turėsite naujausią informaciją apie įvairių šalių įstatymus ir jų pakeitimus.

Jei Jūsų įmonė vykdo veiklą užsienyje, padėsime ir patarsime, į ką ji turi atsižvelgti paskirties šalyje, pavyzdžiui, vykdydama pirkimus vietoje, naudodamasi subrangovų paslaugomis arba pirkdama ir parduodama prekes. Dažniausiai problemų sukelia, pavyzdžiui, statybos projektai, prekybos sandėliai ir vietinis tiekimas.

Kreipkitės į mus

Norite sužinoti daugiau apie mūsų PVM paslaugas? Kreipkitės į mus ir su malonumu padėsime – rašykite e. paštu VAT.lt@Intrum.com arba skambinkite telefonu +37052045602

Užklausas ir dokumentus siųskite pašto adresu:

Intrum Estonia AS, VAT refund

Rotermanni 8

10111 Tallinn, Estonia

Susisiekite su mumis

Dažnai užduodami klausimai

Dažniausiai užduodami klausimai

Kada gausiu greitąjį PVM grąžinimą?

Žiūrėkite mūsų greitojo PVM grąžinimo sąlygas. Mokėjimas bus atliktas ne vėliau kaip per 14 dienų gavus visas reikalingas sąskaitas ir dokumentus. Jei dar negavote mokėjimo, Jūsų medžiaga gali būti dar tvarkoma, tačiau mokėjimas bus atliktas kuo greičiau.

Kada aš gausiu įprastą PVM grąžinimą?

Mokėjimas bus atliktas, kai tik „Intrum“ gaus kompensaciją iš užsienio šalių įstaigų. Oficialus sprendimo priėmimo ir kompensavimo terminas visose ES šalyse yra 4 mėnesiai, tačiau dokumentų tvarkymo trukmė įvairiose šalyse gali būti skirtinga.

Kokia dabartinė mano PVM grąžinimo paraiškos būsena?

Savo PVM grąžinimo paraiškos būseną ir kitą informaciją galite rasti internetiniame klientų portale: https://vat.intrum.com.

Negavome mokėjimo iš „Intrum“. Ar galėtumėte pateikti ataskaitą su išsamiu mokėjimo turinio išrašu?

„Intrum“ visada išsiunčia klientams e. paštu pranešimą apie atliktą mokėjimą, todėl pasitikrinkite e. paštą. Jei Jūsų e. pašto adresas pasikeitė, informuokite mus apie tai.

Gavome mokėjimą iš „Intrum“, tačiau sumos neatitinka mūsų duomenų. Iš kur atsirado skirtumas?

Atminkite, kad „Intrum“ visada išskaičiuoja komisinį mokestį ir paslaugos mokestį pagal mūsų susitarimą ir kainoraštį.

Mes su „Intrum“ susitarėme dėl greitojo PVM grąžinimo ir esame Jums pateikę sąskaitas iš įvairių šalių. Kodėl X šalies sąskaitos apmokėtos ne kaip greitasis PVM grąžinimas?

Žiūrėkite mūsų greitojo PVM grąžinimo sąlygas. Minimali greitojo grąžinimo iš kiekvienos šalies suma yra 400 €. Kas mėnesį atliekamų mokėjimų atveju minimali pirmojo mokėjimo suma yra 400 €, o kitų mokėjimų – 200 €. Gali būti, kad PVM vertė buvo mažesnė nei mokėjimo riba.

Turime X sąskaitų faktūrų iš užsienio šalių. Ar galite pasakyti, ar jos atitinka PVM grąžinimo sąlygas?

Jei tai įmanoma, nuskenuokite ir atsiųskite sąskaitų medžiagą e. paštu VAT.lt@Intrum.com. Mūsų specialistai sąskaitas faktūras išnagrinės ir pateiks konkretesnį atsakymą.

Negalime prisiregistruoti „IntrumWeb“ arba esame pametę prieigos duomenis. Ką mums daryti?

Jūsų vartotojo vardas „IntrumWeb“ yra Jūsų e. pašto adresas. Jei pamiršote slaptažodį, prisijungimo lange spustelėkite nuorodą „Atkurti slaptažodį“. Jei dar neturite „IntrumWeb“ paskyros, praneškite mums savo e. pašto adresą ir mes sukursime Jums paskyrą. Iš sistemos gausite atskirą e. laišką su prieigos duomenimis.

Ar „Intrum“ gali atlikti mokėjimą į kitos įmonės sąskaitą?

Ne. „Intrum“ pavedimus atlieka tik į kliento sąskaitą. Be to, „Intrum“ turi būti raštu informuota apie bet kokius banko sąskaitos pakeitimus.

Ar galime patys teikti paraiškas dėl PVM grąžinimo arba naudotis kitos agentūros paslaugomis vienu metu su „Intrum“?

Ne. Draudžiama patiems teikti pretenzijas ir naudotis kelių agentūrų paslaugomis tuo pat metu ir tose pačiose šalyse.

Gavome sąskaitą faktūrą, pagal kurią „Intrum“ reikalauja grąžinti visą arba iš dalies iš anksto sumokėtą PVM. Kodėl taip atsitiko?

„Intrum“ turi teisę reikalauti iš dalies arba visiškai grąžinti greitai iš anksto sumokėtą PVM, jei užsienio šalies mokesčių institucija atmeta kokią nors sąskaitą faktūrą (-as) ar visą paraišką ir tai atsitinka ne dėl „Intrum“ kaltės. Tokių išlaidų taip pat gali atsirasti dėl valiutų kursų skirtumų – jei faktinė kompensuojama suma iš užsienio institucijų skiriasi nuo išankstinio mokėjimo sumos, „Intrum“ išreikalaus skirtumą iš kliento arba grąžins jį klientui.

Užsienio šalies institucija atmetė mūsų PVM grąžinimo paraišką. Ką mums daryti?

Visada galima apskųsti sprendimą, o „Intrum“ gali padėti Jūsų įmonei šiame procese. Tačiau, jei tokios problemos „Intrum“ negalėjo išspręsti iš karto, ši paslauga teikiama už papildomą mokestį.